#3 Ako nastaviť Numark Party Mix

Desiatky z vás sa rozhodli skúsiť DJing a zaobstarali si MIDI kontrolér pre začiatočníkov Numark Party Mix. Bojovali ste ale s jeho nastavením, registráciou softvéru či trialovou verzií zo stránok Virtual DJ. Poďme sa pozrieť, ako teda správne uviesť kontrolér do prevádzky a riadne aktivovať softvér, ktorý je v balení.

Pár faktov pre začiatok

- Party Mix je DJ MIDI kontrolér s integrovanou zvukovou kartou. Stačí teda pripojiť ho k počítaču, cez konektory na zadnej strane zapojiť do audio systému a mixovať
- Súčasťou je plná a neobmedzená verzia softvéru Virtual DJ LE

Nastavenie bod po bode

Spolu s kontrolerom ide aj nižšie ukázaný sheet v angličtine. Preložili sme ho do 4 základných bodov.

1. Registruj sa

Registruj svoj Party Mix na stránke numark.com/register. Vytvor si účet (Create Account), klikni na Register Product a vyplň dotazník. Sériové číslo kontroleru nájdeš na jeho spodnej strane.

2. Stiahni a nainštaluj softvér

Po dokončení registrácie po kliknutí na Submit Registration bude možné stiahnuť verziu softvéru Virtual DJ LE pre Mac aj Windows. Nainštaluj, otvor ho a registruj svoje meno priamo v programe. Klikni na Send Code a z prichádzajúceho e-mailu vlož kód.

3. Pripoj svoj Party Mix

Pripoj svoj Party Mix k počítaču pomocou priloženého USB kábla a spusti Virtual DJ LE. Vyskočí okno o novo rozpoznanom hardwaru. Pre využitie cinch výstupu na zadnej strane Party Mixu zvoľ Use Soundcard a ďalej vyber možnosť Enter keycode (kľúč nájdeš vo svojom účte na numark.com, ktorý sme spolu zakladali v prvom kroku). Tabuľku zavri kliknutím na tlačidlo OK.

4. Show môže začať :-)

TIP: Neodporúčame sťahovať trialovou verziu softvéru Virtual DJ z webu virtualdj.com, znamenalo by to potom problémy s aktiváciou.

Vytlačiť