EVE Audio, voľba profesionálov

Značka, ktorú u nás málokto pozná. Svojimi produktami ale prekračuje jedného konkurenta, v oblasti štúdiových monitorov, za druhým. 

Kde sa značka vzala?

História firmy sa nepriamo začala písať už v roku po roku 1980 v Berlíne. Vtedy Roland Stenz, budúci riaditeľ firmy ADAM Audio (výrobca kvalitných štúdiových monitorov nemeckého pôvodu), neskôr tiež EVE Audio, pracoval v spoločnosti Rundfunk. Po desiatkach rokov skúseností v audio technike v roku 2010 odišiel z Adama aby založil firmu novú, áno, EVE Audio. 

Spoločnosť bola založená s rovnakým zameraním ako ADAM, čiže výroba high-end štúdiových moniotrů. Pre odpoveď na otázku prečo EVE Audio by sme tiež nemuseli ďaleko. To je ale všetko, čo ADAM a EVE spája. Inžinieri sa po množstvo experimentov rozhodli pre radikálny krok. Ikdyž sa stavali na vedomostiach Rolanda, nové monitory EVE sú navrhnuté a konštruované úplne znova. Použité sú navyše nové technológie i materiály. To všetko je zabalené do absolútne precízne nemeckej výroby.

V súčasnej dobe sú ponúkané 3 rady monitorov od malých domácich štúdií, cez producentov na cestách až po hlavné monitory pre najnáročnejšie aplikácie.

Rada SC20x

Monitory tejto rady sa dodávajú s rozmermi reproduktorov 4, 5, 7 a 8 palcov s výkonmi od 100 do 200W a jedná sa o 2-pásma.

Použivajú úplne nový SilverCone basový reproduktor so štruktúrovanou membránou, ktorá je podporovaná prepracovaným systémom magnetov s 1 "cievkou. To spôsobuje vytvorenie väčšej lineárne hlasitosti a lepší dynamiky, než by sa zdalo.

Novo je použitý tiež AMT tweeter RS1 a RS2, ktorý je patentovnou technológiou ktorá má za výsledok špičkové výsledky vo vysokých pásmach.

A samozrejmosťou je tiež DSP jednotka, ktorá jedným stistknutím gombíka dovoľuje prístup k niekoľkým rôznym filtrom, ktoré výborne napomôžu prispôsobenie moniotrů na daný priestor.

Rada SC30x

Monitory tejto rady sa dodávajú s rozmermi reproduktorov 2x 5 a 7 palcov s výkonmi od 150 do 250W a jedná sa o 3-pásma.

Tieto trojpásmové systémy využívajú rovnaké technológie ako predchádzajúce série SC20x. Navyše má každá jednotka (woofer alebo tweeter) svoj ​​vlastný zosilovač. Tým dokážu úplne presne pokryť určitý frekvenčný rozsah tak, aby sa jednotlivé frekvencie nekrížili. Výsledkom je potom dokonale čistý a priehľadný zvuk.

 

Rada SC40x

Monitory tejto rady sa dodávajú s rozmermi reproduktorov 2x 7 a 8 palcov + 5 palcov mid s výkonmi od 600 do 800W a jedná sa o 4-pásma.

Okrem rovnakých funkcií ako radu predošlé a vylepšenom výkonu aj rozsahu alebo použitie tweetera RS3 sa líši jednou vecou. Na prvý pohľad je stred monitora pokrytý hlinikovým plátom. To má dôvod. Strednou časťou ide rotovať a tak sa dá monitor použiť buď na výšku, alebo na šírku.

Rada subwooferů TS1xx

Subwoofery nesú názov TS, ktorý vyplýva zo skratky (Clear). Vyrába sa vo veliksoti reproduktorov 7, 8, 10 a 12 palcov s výkonmi od 100 do 400W.

Tu je použitá nová technológia pasívneho tlmiče, ktorý nahrádza Bassreflex. Vďaka tejto konštrukcii úplne zmizne všetok počuteľný hluk, spôsobený prúdením vzduchu.

Každý takýto subwoofer umožňuje detailné ovládanie jednotlivých prvkov, ako sú prepínateľné satelitné filtre (plný rozsah až do 80 Hz), prepínač fázy (0 °, 180) alebo variabilný frekvenčný filter (60 - 140 Hz). To umožňuje plné přizpůspbení danej miestnosti.

Každý tiež disponuje diaľkovým ovládačom pre pohodlné ovládanie z pracovnej stoličky.

Pre koho se hodí?

Spoločnosť EVE Audio sa nehrá s žiadnymi kompromismi, jej produkty sú zostavené do úplného detailu tak, aby vyhoveli najnáročnejším požiadavkám zákazníkov. Hodí sa preto pre zvukové nadšencov (audiofilov), ktorí sa neboja investovať do špičkového zvuku a tiež pre profesionálne štúdiá, pre ktoré bola vytvorená.

Pozri sa na všetky produkty EVE Audio.

Vytlačiť