NAMM 2017 a všetko dôležité z neho.

Predstavovanie noviniek v audio-vizuálnom priemysle má už pekných pár rokov svoj harmonogram. Po celom svete sa konajú výstavy, kde výrobcovia prezentujú svoje novinky - prvou zastávkou v každom novom roku je NAMM (veľtrh konaný v Anahaimu v Californii.

Netrpezlivo každý veľtrh sledujeme a na našich sociálnych sieťach prinášame čerstvé novinky. A že toho NAMM 2017 nepriniesol málo.

Denon pekne zažiaril!

Po dosť dlhej dobe predstavil Denon svoju novú radu prehrávačov a mixážneho pultu. Hovorí sa, že na vývoji pracovalo dosť inžinierov zo skupiny InMusic a bývalých zamestnancov značky Pioneer DJ. A rovno sa jedná o zariadenie, ktoré v mnohých ohľadoch prevyšuje konkurenčné Pincek.

SC5000 Prime

Fakt veľký a od pohľadu kvalitne spracovaný mediálny prehrávač. Ponúka veľkú dotykovú obrazovku a výkonný procesor, vďaka ktorému má display 55 fps, rýchlo načítava tracky a bez problému zvládne funkciu Dual Deck (teda pustiť 2 tracky naraz z jedného playeru). Na svojom tele potom ukrýva ďalšie vychytávky. Páči sa nám slot na USB a SD z prednej strany, pričom zo zadu sú ďalšie 2 USB porty. Vôbec prvýkrát sa zlepšuje tiež stredový display uprostred jogu, ktorý vďaka vysokému rozlíšeniu vie zobrazovať Cover Art načítaného tracku (dosť dobré!).Stanovená cena na 1 775 EUR a dostupnosť okolo apríla 2017.

Engine Prime

K novým playerům musel prisť tiež nový softvér pre analýzu a managment trackov. Volá sa Engine Prime a od prvého pohľadu pripomína druhou stranou používaný Pioneer DJ Rekordbox. Rovnako ako Rekordbox vie prehrať 2 tracky zároveň, aby si DJ mohol skúsiť prechod, analyzuje Key, Grid, zvládne 8 Hot Cue bodov a podľa prvých videí vyzerá, že jede veľmi plynulo. Nechajme sa prekvapiť :-)

Spolu s prehrávačom SC5000 predstavil Denon tiež svoj nový mixážny pult X1800 Prime a gramofón VL12 Prime. Nie sú to však novinky, o ktorých by sa dalo niečo prevratného napísať. X1800 je Klasický 4-kanálový mixážny pult s dvoma USB porty, Beat efekty a sekcií Sweep, ktorá má narozdiel od iných pultov zvlášť filtre a dry wet knob pre každý kanál. Gramofón VL12 potom zaujme snáď iba podsvieteným tanierom a novým dizajnom drážkovanie taniere (sme zvedaví, ako sa na neho bude hrať).

Akai sa vracia k hardvérovým samplerům

Na toto sme sa tešili! Akai pred dobou opustil svet MPC, aby sa v roku 2017 mohol vrátiť silnejší ako inokedy. Nové modely MPC X a MPC Live sú doslova pecka. Jedná o profesionálne pracovné stanice pre samplovanie, tvorenie a beatu. Pekne po starom si tak môžete vyripovat staré dosky a vďaka silným procesorom vnútri a dotykovým displayům zvuky zakomponovať do úplne nové skladby. To všetko vo vysokej zvukovej kvalite a na intuitívnom workflow.

Stanovená cena MPC X je na 1680 EUR, MPC LIVE potom 980 EUR a dostupnosť okolo apríla 2017.

Reloop upgradovali vlajkovú loď radu RMX

Nemecká spoločnosť Reloop, ktorá začínala na low-endových prístrojoch pre DJa stúpa každým rokom vyššie a vyššie. Veď ich gramofóny patrí k nejpoptávanějším modelom pre DJing súčasnosti. Novo predstavený model mixážneho pultu RMX-90 DVS, ako už názov napovedá, nesie integrovanú zvukovú kartu pre Serato DJ a dočkal sa aj drobných kozmetických úprav.Stanovená cena na 999 EUR a dostupnosť okolo marca 2017.

Spolu s novým pultom bola uvedená aj nová prenoska Concorde Vibe, vlajkový model. Zaujímavosťou je, že všetky prenosky Reloop sú vyrábané legendárnou značkou Ortofon. Model Vibe má poskytovať najvyššie možnú kvalitu zvuku, eliptický hrot. Dobre vyzerá tiež výstupné napätie (8 mV) a frekvenčný rozsah (20 Hz - 22 kHz).Stanovená cena na 119 EUR a dostupnosť okolo apríla 2017.

Čerešnička na záver - Pioneer DJ Toraiz AS-1

Pioneer DJ sa vydáva do produkčných vôd a okrem svojom samplaru Toraiz SP-16 teraz vydáva analógový syntezátor AS-1. Jedná sa o plne programovateľný, čisto analógový nástroj s enginom od Dava Smitha, ktorý je odvodený od legendárneho nástorje Prophet-6. AS-1 obsahuje tiež 7 efektov vrátane úplne nového distortion. Pevne veríme, že rovnako ako SP-16 si aj AS-1 nájde miesto pri DJov v štúdiu alebo priamo na pódiu.Stanovená cena na 549 EUR a dostupnosť okolo apríla 2017.

Vytlačiť