Nové monitory Akai radu RPM

Červená farba, slušný výkon a úplne nové funkcie, na ktoré nie sme od štandardných monitorov zvyknutí. Malé modely RPM3 sa stali obľúbenými hlavne vďaka svojej cene, sú navyše predávané v páre. Preto sa zrejme Akai rozhodol ísť o kúsok ďalej, vyššie a uvádza do predaja RPM500 a RPM800.

Čo čakáš od štúdioviek?

Ak skladáš hudbu, medzi najdôležitejší parametre bezpochyby patrí výkon a frekvenčný rozsah, ktorý je úmerný veľkosti reproduktorov v tele monitora. Nové modely ponúka tieto parametre:

RPM500 RPM800
Výkon: 90W (50W LF + 40W HF) Výkon: 120W (80W LF + 40W HF)
Frekvenční rozsah: 50 Hz až 30 kHz Frekvenční rozsah: 38 Hz až 30 kHz
Veľkosť reproduktorov: 5,25" woofer + 1 ¼" tweeter Veľkosť reproduktorov: 8" woofer + 1 ¼" tweeter

Nové a nevšedné funkcie

Monitory majú hneď niekoľko noviniek oproti konkurencii. Na HF Trim, MF Boost a LF Cut Off alebo ďalšie (podobné) funkcie pre úpravu frekvenciou sme zvyknutí, novinkou je napríklad: 

  • ochrana prepätia
  • čidlo proti prehriatiu
  • vstavaný limitér

Skôr spomínané ekvalizačné funkcia slúži pre prispôsobenie monitorov sa rôznym prostredí štúdií alebo domácností. Nové funkcie majú štúdiovky skôr chrániť pred výkyvmi napätia, Vysokov teplotou alebo prílišnou hlasitosťou. 

Konektivita

Zadný panel okrem mohutného pasívneho chladiča, ktorý je viditeľný na prvý pohľad obsahuje tiež množstvo konektorov: 

  • XLR (kombinovaný s Jack 6,3 TRS)
  • cinch

Dostupnosť a cena 

Monitory Akai RPM500 a RPM800 sa začnú predávať od decembra 2013. Ich aktuálne ceny nájdeš už teraz v našom katalogu, kedy je uvoľňujeme ako predobjednávku. 

Zaujali ťa štúdiovky? Registruj sa a sleduj je pomocou nášho strážneho psa;-) Na zmenu dostupnosti ťa potom sami automaticky upozorníme.

Vytlačiť