Kompletný rad MIDI kontrolerov Pioneer

Spoločnosť Pioneer DJ v 4. týždni roku 2014 predstavila posledný model svojho MIDI kontroleru s označením DDJ-SZ. K nemu sa samozrejme postupne dostaneme. Zaujímavým faktom ale je, že teraz Pioneer ponúka kompletný rad kontrolerov, od tých pre začiatočníkov, až po profesionálnych hráčov na veľkých pódiách. Všetky modely obsahujú zvukovú kartu a podporujú profesionálny softwér Serato. Poď si ich postupne prejsť a pozrieť sa na ich funkcie a vlastnosti.

Pre nováčikov v DJingu

Model DDJ-SB je najzákladnejším kontrolerom z celej rady a perfektne sa hodia pre začínajúcich DJov. Veľmi jednoduchý dizajn a iba základné prvky pre mixovanie sa postarali o to, že je DDJ-SB jednoduchý na ovládanie k pochopeniu základných princípov mixu. Jeho veľkou výhodou je dnes veľmi populárny softwér Serato, konkrétne vo verzii Intro, ktorá je vynikajúca pre nováčikov. Prakticky neobsahuje žiadne zložitejšie funkcie a robí len to, čo robiť má, dovoľuje prehľadne mixovať hudbu spolu so správou knižníc. Detail kontroleru Pioneer DDJ-SB.

Pre stredne pokročilých

Verzia DDJ-SR je pokročilejšom kontrolerom hneď v niekoľkých smeroch. Vznikol akýmsi zmenšením profesionálneho modelu DDJ-SX a hodí sa pre DJov, ktorí už s mixovaním prišli do styku a chceli by sa posunúť o úroveň vyššie. DDJ-SR okrem základných funkcií obsahuje tiež modro podsvietené PAdy (na obrázku modrá tlačidla), ktoré sú nastavené na štyri základné módy (Hot Cue, Roll, Slicer a Sampler). To otvára úplne novú dimenziu hrania, kedy sa DJ môže okamžite vracať k prednastaveným častiam skladby, slučkovať je alebo pridávať do mixu ďalšie zvuky. Výhodou je aj funkcia Filter (Low Pas / High Pass) pre každý kanál zvlášt. DDJ-SR podporuje najvyššie rad softwéru Serato s označením DJ, pre ktorý je prednastavený priamo z továrne. Vie dokonca ovládať až 4 decky (pesničky) zároveň. Čisto z praktického hľadiska potom obsahuje symetrický Jack výstup pre pripojenie do profesionálnych aparatúr aj mikrofónny vstup. Tu sa už DJovi medze nekladú a záleží čisto na jeho kreativite, ako všetky vlastnosti kontroleru využije. detail modelu DDJ-SR.

Pre skúsených profíkov a hráčov

To je kúsok! DDJ-SX prebudil vody kontrolerov a ako prvý ukázal, že Pioneer vie robiť aj iné veci, než na ktoré sme zvyknutí. Donedávna vlajková loď spoločnosti, ktorú nikto neprekonal. Aká že je výbava? DDJ-SX je štyroch-kanálový MIDI kontrolér so samostatnou mixer sekciou (pre pripojenie až štyroch nezávislých zdrojov, keby hranie z počítača omrzelo), čiže s vlastným plnohodnotným mixážnym pultom. Okrem všetkých funkcií z modelu DDJ-SR obsahuje Needle Search (na dotyk citlivý pásik) pre rýchle vyhľadávanie v tracku, štandardne umiestnené Pitch fadery pre ovládanie tempa skladby a podsvietené Jog kolesa. Z funkcií, ktoré by mali zaujímať hlavne mobilných DJov potom DDJ-SX disponuje symeterickými XLR (Master) aj Jack (Booth) výstupy. Na kanály C a D idú zapojiť dva mikrofóny s troch-pásmovým ekvalizérom. To robí z DDJ-SX perfektná zbraň pre tých, ktorí si nosia techniku ​​so sebou a chcú byť pripravení na každú situáciu. detail modelu DDJ-SX.

Pre DJské maniakov!

Vitaj v klube bláznov, pomätencov, ale hlavne milovníkov DJinguDDJ-SZ je úplnou špičkou na poli MIDI kontrolerov. Jedná sa o novinku, ktorá do predaja ešte len mieri, ale už pohltila srdce skoro všetkých, ktorí majú predchádzajúci model DDJ-SX. Pioneer sa u DDJ-SZ inšpiroval priemyselným štandardom, radom CDJ a DJM Nexus. Celý MIDI kontrolér sa tak asi o 1/3 zväčšil a pozadu za rozmerom nezostali ani funkcie. Jog taniere sú teraz rozmerovo rovnaké s prehrávačom CDJ-2000 Nexus, spodná časť konzoly bola obohatená o farebné PADy, ktorých odtieň korešponduje s nastaviteľnou farebnou škálou v softvweri Serato DJ. Úplnou novinku je u DDJ-SZ použitie Colour efektora pre každý kanál zvlášť a pre istotu nechýba ani druhý efektor so špeciálnym zameraním na osciláciu zvuku. Veľmi pozitívnou správou je aj dvojica USB portov, ktorá zaručuje nielen hladké striedanie DJov na pódiu, umožňuje tiež B2B hranie z dvoch počítačov súčasne. Skoro by sme zabudli, DDJ-SZ obsahuje dva oficiálne Serato prevodníky, totožné s SL2, SL3 alebo SL4. Mixovať tak môžeš aj z klasických CD prehrávačov alebo gramofónov za pomoci digitálneho kódu, rovnako ako cez Scratch Live. Symetriku na výstupe (XLR), odposluch (Booth) alebo dva nezávislé vstupy na mikrofón už sú len čerešničkou na torte. Detail modelu DDJ-SZ.

Vytlačiť