Recenzia slúchadiel Reloop RHP-30 Silver

Autor: Jakub Šindler (DJ Jake Haley - Ostrava)

Prví dojem

Keď som prvýkrát otvoril krabicu, bolo mi jasné, že držím v rukách naozajstný high-end. Značka Reloop sa vždy vyznačovala skvelým pomerom cena / kvalita a vyhýbala sa zbytočne, teda som takéto luxusné balenie nečakal ani u týchto prvoligoých slúchadiel.

Všetko bolo elegantne zabalené a rozdelené do blokov. V špeciálnej krabičke so necházeli tri typy káblov, ktoré ku slúchadlám dostanete. Jeden s mikrofónom a ovládacím tlačidlom (urobí zo slúchadiel headset pre mobil), druhý je plochý, teda netrpící "samozamotávací chorobou" a tretí, všetkými DJs milovaný, "telefónne" čiže krútený kábel. Samozrejmosťou je aj návod a taštička (vo farbe slúchadiel).

Dizajn a konštrukcia

So svojím moderným dizajnom sa nemusí slúchadlá hanbiť ani pred kolegami s červeným "béčkom" v znaku. Slúchadlá sú pevná, pohodlná, robustný a tiež patrične ťažká. Postrádajú ohybné kĺby. Dajú sa sklopiť dovnútra svojej konštrukcie, čo znamená dobrú prenosnosť. Vďaka svojim vlastnostiam sa skutočne hodí skôr do štúdia, ako do klubu.

"Sú tak pohodlná, že vás z nich nebude" tlačiť mozog "ani po štyroch hodinách nosenia."

V klubovom prostredí vám ale budú chýbať otočné kĺby a naozaj pevné usadenie na hlave, ako majú napríklad týmto smerom orientovaná RHP-20.

Zvuk

Dostávame sa k tomu najlepšiemu. Po nasadení vám náušníky vytvorí okolo uší veľmi pohodlné a verné stereofónny prostredie. Pri práci so zvukom, potom počujete úplne všetko. Nie vážne, RHP-30 majú podľa mňa tak verné podanie zvuku, že si poviete: "Naozaj sú to Reloop?".

Spektrum je vyážené a jednotlivé časti spektra počujete tak jasne, že spoznáte aj tie najmenšie rozdiely v kvalite aj hlasitosti zvukových kanálov. Tieto sluch posunú vašu produkciu o úroveň vyššie. Ich vlastnosti najviac oceníte pri mixovaní a mastrovaná. Ste schopní s úplnou presnosťou a istotou identifikovať, ako jednotlivé kanály ovplyvňujú výstup a vďaka kvalitnému tlmenia slúchadiel veľmi jemne odladiť aj fázovanie. S týmito slúchadlami je produkcia, mixing aj mastering neskutočná zábava.

Použitie v praxi

Potom čo som (úplne unesený kvalitou slúchadiel) strávil niekoľko hodín v štúdiu, som si výsledok nahral do mobilu, prehodil som kábel z telefónneho-krúteného za obyčajný (s riadiacou jednotkou) a porovnával svoju tvorbu s ostatnými producentmi po ceste domov zo štúdia. Slúchadlá pôsobí štýlovo a perfektne tlmí okolia. Aj z menej kvalitného výstupu môjho telefónu som mohol porovnávať veľmi jemné rozdiely a premýšľať tak nad tým, čo nabudúce môžem vylepšiť na svojej produkcii.

Slúchadlá sú tiež veľmi skladná, ak radi tvoríte na cestách, určite pre vás nebudú prekážkou. Na cesty si jednoducho vezmete plochý kábel a pribalenú taštičku. Prekvapilo ma však, že na to, ako dobre slúchadlá chráni vás pred okolitým hlukom, okolie pred vami zase tak dobre nechráni. To je skôr vec názoru, tiež záleží na tom, ako veľmi citlivý na hluk je človek, ktorý s vami zdieľa priestor. Nutné dodať, že u svojich o niekoľko tried nižších, klubových SENNHEISER som nikdy tento problém nemal a to ani pri vyšších hlasitostiach.

Záver a hodnotenie

Reloop RHP-30 sú naozaj kvalitné slúchadlá. Reloop opäť potvrdil, že dokáže vyrábať o triedu vyššiu produkty so triedu nižšou cenou. Pri zachovaní kvality spracovania i designu. Slúchadlá odporúčam všetkým remixérům, producentom aj sound dizajnérom, ktorí chcú svoju tvorbu posunúť na vyššiu úroveň, alebo hľadajú naozaj kvalitné slúchadlá za dobrú cenu. Tiež všetkým, ktorí potrebujú spoľahlivého partnera na cestách. Jediná výčitka tak padá na hluk, ktorý slúchadlá roznášajú do okolia. S tým je ale potrebné počítať, predsa len sa jedná o výkonný štúdiový hardware.

+ Dobrý pomer cena / kvalita 

+ Vyvážený zvuk
+ Perfektné tlmenie okolitého ruchu
+ Pohodlné nosenie
+ skladnosť
+ Štýlový dizajn (k dostaniu v striebornej alebo čiernej farbe)
+ 3 typy káblov v balení

- Váha, absencia otočných kĺbov (menej vhodné do klubu)
- Ochrana vášho okolia pred hlukom zo slúchadiel

Objednaj si Reloop RHP-30 Silver!

Vytlačiť