Spojili sme sily s CZC.cz

Na tomto sme pracovali vážne dlho. Napadlo nás sa spojiť s jedným s najväčších predajcov počítačov v SR a ponúknuť vám preverené notebooky pre DJing aj základnú produkciu. V DJ technike sa vyznáme a je to pre nás hračka, ale vyznať sa v stovkách podobných počítačov, keď sme predtým nikdy tento segment nesledovali, bolo horšie. Bola to výzva!

Pre koho sú určené?

Vybrané modely sú určené pre začínajúcich DJov a producentov. Práve tí sa nás veľmi často pýtajú, aký počítač kúpiť, aby im budúce DJ technika správne fungovala. Pozreli sme sa na to z iného uhla a tým, že zakúpite notebook u nás vám môžeme garantovať technickú podporu pri akejkoľvek inštalácii DJ alebo DAW softvéru, pluginov alebo pomoc s nastavením MIDI kontroleru. Vybrané modely totiž dokonale poznáme.

Ako sme ich triedili?

Medzi stovkami zariadenie rovnakého typu nebolo jednoduché sa zorientovať, pochopili sme tým vaše otázky smerujúce k nám. Vybrali sme cca 70 notebookov, ktoré spĺňajú minimálne požiadavky najpoužívanejších softvérov pre DJa, producentov a prihliadli sme k celkovému spracovania a hlavne cene. Tak sa nám podarilo vytriediť 4 počítače s najlepšími vlastnosťami. Ďalšie 2 sú Macy, tie nesmeli chýbať pre svoju stabilitu OSX.

Na čo sú testované a ako?

Spomínané počítača sme na začiatku júla zaobstarali, nainštalovali softvér Traktor, Serato DJ + Intro, Ableton, FL Studio 12 a prakticky non-stop testovali. Mixoval sme na nich v internal režime, cez MIDI kontrolery aj gramofóny. Skladali sme beaty v FLku a robili sety v Abletonu. Pustili sme sa aj do inštalácií VST pluginov. Všetky modely sme si pravidelne brali na svoje akcie do klubov, kde dostali zabrať ako 8mi hodinových hraním, tak drsným prostredím. Inak testovať nešlo. A výsledok? Obstáli a teraz je dokonale poznáme :-)

Pár slov na záver :-)

Hrozne nás to bavilo a je to obrovská skúsenosť! Všetci v Profi fungujeme od začiatku na Macích a prísť do kontaktu s počítačmi okolo 15 000 bola výzva a v kluboch aj stress :-) Windows však doznal za posledné roky veľkých vylepšení a už definitívne neplatí, že Mac je úplnou nutnosťou ak to DJ myslia s hraním vážne. Má však pre tvorbu hudby aj celkovú prácu s ňou svoje jedinečné čaro.

Vytlačiť