Nová rada bezdrôtových systémov Shure

Tento rok na jar na veľtrhu Musikmesse predstavila spoločnosť Shure zbrusu novú radu svojich bezrátových systémov. Tie sú konečne k dostaniu aj na našom trhu. Čo ponúka, aké sú ich ceny alebo ako sa v nich vôbec vyznať? Poďme sa do toho pustiť :-)

Nové bezdrôtové systémy sú určené predovšetkým pre bežných užívateľov, spevákmi, DJov a hudobníkov. Celá nová rada je zostavená z troch typov a podľa vložiek sa delia do nasledujúcich kategórií:

Rada PG - ideální základ

Vybavená štandardnými hlavami Shure PG58 - ideálna pre začínajúcich muzikantov alebo karaoke. Cena tejto rady sa pohybuje cca od 250,- do 500,- .

Rada SM - pre moderátory a DJov

Vybavená štandardnými hlavami Shure SM58 - ideálne pre moderátorov alebo mierne pokročilých spevákmi. Cena tejto rady sa pohybuje cca od 300,- do 600,- .

 

Rada BETA - na javisko všetkým spěvákom

Vybavená legendárnymi a špičkovými hlavami Shure BETA - ideálne pre náročné aplikácie do klubov alebo pre pokročilých spevákov. Cena tejto rady sa pohybuje cca od 370,- do 730, -

 

 

Vyššie sme uviedli exemplárny prípady sád, ktoré sú rozdelené podľa vložiek. Aby to nebolo tak úplne jednoduché, ku každému vysielaču môžeme nakombinovať rôzny prijímač. Zakúpiť sa tak dá ľubovoľná kombinácia podľa potreby. Shure teda uvádza:

Nové prijímače

Tie sú súčasťou každej sady a máme tu hneď tri nové verzie. Dve analogvé a jednu digitálnu.

Základné analógové modely BLX4 a BLX4R spolu s dvojkanálovú verzií BLX88 pre duálny sady:

 

 

Digitálny prijímač GLX4D, ktorý je určený len pre vyššiu radu vysielačov SM a BETA:

GLX4D navyše obsahuje vychytávku, ktorá sa týka ladenia frekvenciou, kedy vysielač komunikuje obojsmerne. Teda ako z vysielača do prijímača, tak z prijímača do vysielača. Neustále skenuje voľná pásma a v prípade prerušenia alebo zadusenia signálu priradí automaticky mikrofónu novú frekvenciu. Takže prakticky bez straty signálu je možné sadu použivať bez toho, aby užívateľ musel čokoľvek přenastavovat a prerušilo sa tým účinkovanie.

Súhrn a všetky potrebné odkazy 

Nové bezdátové sady Shure nás naozaj veľmi milo prekvapili. Jednak svoju variabilitou, kedy sa dá prakticky na akúkoľvek aplikáciu nájsť ideálne sada (to platí ako pre gitaristu, spevákov, moderátorov, tak pre mobilných DJov alebo hudobníkov) a hlavne svojou prijateľnou cenou. Už neplatí, že sa za veľmi kvalitný bezdrôtový mikrofón musí platiť desiatky tisíc, Shure je toho dôkazom.

Všetky nové bezdrôtové sady  máme v ponuke. Pre prehľadnosť ešte prikladáme odkazy na samostatné prijímače a samostatné vysielače Shure.

Vytlačiť